جريان فتنه مورد نفرت عمومي قرار گرفته است

 

معاون اول قوه قضاييه در آستانه سالگرد 9 دي:

جريان فتنه مورد نفرت عمومي قرار گرفته است

معاون اول قوه قضاييه عصر شنبه در نشست ماهانه انجمن اسلامي مهندسين تصريح كرد: جريان فتنه مورد نفرت عمومي قرار گرفته است و اين موضوع در هر كوي و برزن وجود دارد.

به گزارش ايرنا، حجت‌الااسلام سيدابراهيم رييسي با بيان اينكه عده‌اي در انتخابات، منتخب را قبول نداشتند، اما اصل انتخابات را زير سئوال بردند، افزود: كساني كه به ناروا چنين موضوعي را مطرح كردند، اعتماد مردم را كه بزرگترين سرمايه است هدف قرار دادند و بزرگترين ظلم را مرتكب شدند.

وي با بيان اينكه در كشور ما صاحب نظران كم نيستند، اين پرسش را مطرح كرد كه 'آيا آنها صاحب بصر هم هستند؟'

معاون اول قوه قضاييه با تاكيد بر اينكه چهره‌هاي تاثيرگذار بايد حق و باطل را تشخيص و به جامعه آگاهي دهند، ‌تصريح‌كرد:‌ اگر آنها نتوانند چنين كاري را انجام دهند، در واقع نقش خود را ايفا نكردند.

حجت‌الاسلام رييسي افزود: بسيار مهم است كه ببينيم آيا چهره‌ها توانسته‌اند نقش خود را ايفا كنند يا نه.

اين مقام قضايي با بيان اينكه تعبير رهبر معظم انقلاب از جريان فتنه، جاده غبارآلودي بود، تصريح كرد:‌ كساني مي‌توانستند اين جاده را درست تشخيص دهند كه بصيرت داشته باشند.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: عده‌اي خط ترديد، تقلب و خط دشمن را در فتنه سال گذشته دنبال كردند كه جاي پايي براي حضور دشمن پيدا شد.

رييسي با اشاره به اينكه از ابتداي انقلاب تاكنون، كشور فتنه‌هاي زيادي را به خود ديده است، تصريح‌كرد: تفاوت اين فتنه با ساير فتنه‌ها در اين بود كه عده‌اي خواسته يا ناخواسته جاي پايي براي دشمن درست كردند زيرا دشمن رسما اعلام كرد از كساني كه جلوي نظام ايستادند، حمايت مالي و تبليغاتي مي‌كنيم و اين در حالي بود كه رهبر معظم انقلاب فرمودند ‌كساني كه بصيرت داشته باشند مي‌توانند دست دشمن را در اين فتنه ببينند.

وي افزود: آنچه كه توانست فتنه را تمام و چهره فتنه گران را روشن كند، حضور با بصيرت مردم و سخنان روشنگرانه رهبر معظم انقلاب بود.

رييسي با اعلام اينكه شعارهاي هنجارشكنانه‌‌اي كه توسط عده‌اي در دوران فتنه سر داده مي‌شد را شعار مردم نمي‌دانيم،‌ تصريح كرد:‌ هم اكنون اين مساله فتنه براي همگان روشن شده است، هرچند كه اكنون نمي‌توان نام غفلت را بر روي رفتار برخي از افراد گذاشت زيرا غفلت براي زماني است كه مساله روشن نباشد.

وي با بيان اينكه ملت ايران مي‌خواهد آزاد، ‌مسلمان و مستقل زندگي كند و نظام سلطه را نپذيرد،‌ تصريح كرد: كشور ايران براساس يك نظام دموكراتيك و برخاسته از راي مردم اداره مي شود.

رييسي، دفاع رهبر معظم انقلاب از جمهوريت نظام را در برابر جريان فتنه يادآور شد و تاكيد كرد: دفاع جانانه رهبر معظم انقلاب، ‌دفاع از راي مردم و جمهوريت نظام بود.

معاون اول قوه قضاييه تاكيد كرد:‌كساني كه خط تقلب و ترديد را پيش گرفتند‌ به دنبال اين بودند كه اصل نظام نباشد.

وي با اشاره به تاكيد رهبر معظم انقلاب مبني بر اينكه نبايد به كسي ظلم شود و اگر در جريان فتنه به كسي ظلم شده حتما بايد رسيدگي شود، افزود: دستگاه قضايي در اين زمينه رسيدگي‌هاي لازم را انجام داده و اطلاع رساني نيز كرده است اما نبايد ظلم كساني را كه نسبت به اصل نظام مرتكب شدند، از ذهنيت ها دور بماند.

معاون اول قوه قضاييه با اشاره به مطالبه عمومي براي برخورد با سران فتنه،‌تصريح كرد: قوه قضاييه در اين زمينه، هيچ كوتاهي نداشته و در اين مورد، بايد تصميم و مصالح نظام را مورد توجه قرار داد.

وي درادامه با بيان اينكه امروز راهي جز اينكه قانون را محور قرار دهيم، نداريم، افزود: هيچكس نبايد، اجازه نقض قانون را داشته باشد زيرا كه معتقديم، اگر اين مبنا مورد بي توجهي قرار گيرد، كارها بر روال طبيعي خود نمي چرخد...../تحلیل:ایرنا

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ