نفیر گلوله ی اسلحه یی كه قرار بود خالی باشد، نفس «سردار» را گرفت؛

 

پس از اتمام کار روزانه همراه دوستش «سردار» روانه خانه شد، بعد از چند قدم «سردار» اظهار تشنگی کرد، هر دو برای  نوشیدن آب به آشپزخانه امور عشایری رفتند در آنجا شوخی های همیشگی، پس گردن هم زدن و خنده!

پس از اتمام کار روزانه همراه دوستش «سردار» روانه خانه شد، بعد از چند قدم «سردار» اظهار تشنگی کرد، هر دو برای نوشیدن آب به آشپزخانه امور عشایری رفتند در آنجا شوخی های همیشگی، پس گردن هم زدن و خنده! برخورد نگاه «پوریا» با تفنگ همیشه خالی نگهبان...! آن را برداشت و یک بار رو به زمین امتحانش کرد، خالی بود! سپس لوله تفنگ را به طرف دوستش گرفت اما این بار نفیر گلوله در فضا پیچید. «سردار» به زمین نخورده بود که «پوریا» زیر بغلش را گرفت و با صدای بلند کمک خواست، نگهبان پاركینگ به یاری اش شتافت، با وجود تقلای بسیار نتوانستند مجروح را سوار موتور کرده به بیمارستان برسانند و ...!

به گزارش سرویس حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «پوریا قبادی» در یک خانواده پنج نفر در روستای کلیایی ماهیدشت سکونت دارد، پدرش راننده کمباین است و تنها دو ماه از سال را کار و درآمد دارد. وضع مالی شان خوب نیست و در زیر خط فقر قرار دارند. حدود شش ماه قبل از حادثه پوریای ۱۵ ساله برای اینکه کمک خرج خانواده باشد در امور عشایری شهید بروجردی ماهیدشت مشغول به کارگری شد. تا اینکه آن حادثه رخ داد.

... او اکنون ۲۵ ماه است که در کانون اصلاح و تربیت کرمانشاه به سر می برد، که یکی از اعضاء کمیسیون حقوق بشر کانون و کلای دادگستری استان های کرمانشاه و ایلام که مسوول روابط عمومی این کانون نیز است، وکالتش را برعهده گرفته است.

این عضو کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری استان های کرمانشاه و ایلام در گفت و گویی با خبرنگار حقوقی ایسنا، با اشاره به روند دادرسی این پرونده، اظهاركرد: زمانی که من از عدم تمکن مالی و موقعیت حساس پرونده پوریا خبردار شدم، باتوجه به وظیفه انسانی ام وکالتش را پذیرفتم. کیفر خواست برای «پوریا قبادی» صادر شده بود و در صورت محکومیت، حکم قصاص در انتظار وی بود. با توجه به محتویات پرونده و دلایل قانونی، دادگاه را مجاب کردیم که عمدی و سوء نیتی در کار نبوده و اهمال کاری و کنجکاوی و تفکر خالی بودن اسلحه بنابر اظهارات شاهد، موجب این پیشامد شده است. درنتیجه دفاعیات من این موارد برای دادگاه محرز شد.

«علی اسدی» جریان رسیدگی را در رضایت بخش و مثبت ارزیابی کرد و خاطرنشان كرد: قضات در رسیدگی به این پرونده با دقت بسیار عمل كردند و طی حکمی ۱۰ صفحه ای «قبادی» از قتل عمد تبرئه شده و اتهامش در ردیف شبه عمد قرار گرفت. اما براساس حکم صادره وی ملزم به پرداخت دیه کامل یک مرد مسلمان به اولیا دم و گذراندن سه سال حبس تعزیری با احتساب مدت سپری شده در کانون اصلاح و تربیت کرمانشاه شد.

وی سپس به سابقه فعالیت های کمیسیون حقوق بشر در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این کمیسیون از چند سال قبل در کرمانشاه تشکیل شده بود ولی از دو سال پیش به صورت جدی فعالیتش را آغاز کرده و براساس اساسنامه، اتهام زندانی ملاک کمک به آنها نیست و فارغ از نوع اتهام زندانی ها در دو زمینه مشاوره و حقوق دفاعی زندانی که در نظام های حقوقی همه دنیا نیز پذیرفته شده و همچنین کمک حقوقی به خانواده های زندانیان فعالیت می کند و پرونده های نظیر پرونده «پوریا قبادی» و یا نظیر آن، اگر به کمیسیون و یا کانون وکلا ارجاع داده شود، مورد رسیدگی و پیگیری خاص قرار خواهد گرفت..... / گزارش : خبرگزارى ايسنا 

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ