سرپرست كميته داوران فدراسيون فوتبال از تصميم اين كميته براي استفاده از داوران ليگ برتري در دو هفته پاياني ليگ دسته اول خبر داد.

حسين عسگري در گفت و گو با ايسنا، اظهار كرد: پيش از اين بارها گفته‌ام و حتي روز اول كه به كميته داوران آمدم نيز گفتم كه اگر رقابت هاي ليگ برتر و دسته اول همزمان برگزار نشود، مي توانيم از داوران ليگ برتري در جام آزادگان استفاده كنيم.

وي ادامه داد: با توجه به اين كه داوران زيادي نداريم كه داراي تجربه بالا باشند و بتوانند در ليگ برتر و دسته اول قضاوت كنند، به اين نتيجه رسيديم كه در دو هفته پاياني ليگ دسته اول از داوران ليگ برتري استفاده كنيم. چون در هفته هاي پاياني هم فشار بازيها بيشتر مي شود و هم تحمل تيمها پايين‌تر، نياز است كه از داوران با تجربه تر استفاده كنيم.

وي همچنين از توافق با فدراسيون براي برگزار كردن بازي هاي ليگ برتر و دسته اول با فاصله هاي 3و 4 روزه خبر داد و ابراز اميدواري كرد با اين كار عملكرد داوري در ليگ دسته اول بهبود يابد.

عسگري در ادامه، با بيان اين كه ادعاهاي استقلالي‌ها درست نيست، درباره داوري ديدار تيم هاي استقلال تهران و تراكتورسازي تبريز، خاطرنشان كرد: به همراه دبير كميته داوران كه ناظر بازي بود، فيلم بازي را بررسي كرديم و ديديم داوري هيچ مشكلي نداشت. فقط در صحنه گل اول تراكتورسازي به نظر مي رسيد برخورد ظريفي بين نصرتي و مدافع استقلال صورت گرفته كه بزرگنمايي مدافع استقلال، كار داور را براي اعلام خطا مشكل كرد.

سرپرست كميته داوران همچنين خطا روي جاسم كرار را كه باعث به ثمر رسيدن گل دوم تراكتور سازي شد، كاملا واضح دانست و افزود: در آن صحنه، بازيكن استقلال با زانو مانع حركت كرار شد و اعلام خطا كاملا صحيح بود. هر كسي كه داوري كرده باشد همين نظر را خواهد داشت.

عسگري افزود: حساسيت ديدار استقلال و تراكتور سازي، حتي از شهرآورد پايتخت هم بيشتر بود و اين مسئله كار قضاوت بازي را سخت تر مي كرد. همچنين استقلالي ها گفته اند، "حق‌وردي" با سرمربي تراكتورسازي رفاقت دارد كه بايد بگويم چه رفاقتي بين آن دو وجود داشته است؟ مگر جواب سلام كسي را دادن و حتي ديده بوسي كردن، معنايش رفاقت است؟

عسگري در ادامه با بيان اين كه در جامعه داوري رفاقت ها در كار داوران تاثيري ندارد، اضافه كرد: به فرض كه حق وردي با كمالوند رفيق باشد، آيا اين رفاقت به آن ميزان است كه داور در برابر ديدگان تماشاگران شرافتش را كنار بگذارد؟ يا اگر رفاقتي هست، چرا در بازي تراكتورسازي با ملوان در جام حذفي كه قضاوت آن با حق وردي بود و تراكتورسازي حذف شد، رفاقتي وجود نداشت؟

سرپرست كميته داوران در ادامه با بيان اين كه از روي يك عكس، نمي شود قضاوت كرد، درباره اين كه باشگاه سايپا از مسائل داوري ديدار با فولاد خوزستان، عكس و فيلم به فدراسيون ارسال كرده نيز به ايسنا گفت: باشگاه سايپا، عكسي براي ما ارسال كرده است كه ثابت كند يكي از گل هاي فولاد با ضربه دست به ثمر رسيده است ولي از روي عكس نمي شود قضاوت كرد. در فيلمي هم كه باشگاه سايپا ارسال كرده است، اثري از صحنه هند ادعا شده وجود ندارد كه بشود درباره اش تصميم گرفت.

وي در پايان با اشاره به انتقادهاي سرمربي تيم فوتبال ذوب آهن از داور ديدار تيمش با پرسپوليس، تصريح كرد: وي گفته است مشكل داور اين بوده است كه داور ديدار رفت اين تيم با پرسپوليس نيز مظفري زاده بوده است. من فقط مي توانم بگويم آيا اين مشكل تيم ذوب آهن است؟ اين كه در بازي رفت، ذوب آهن شكست خورده است، آيا به دليل داور بوده است؟ آيا دربازي برگشت، داور سه گل به ذوب آهن زده است؟!
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ