رئيس سازمان ليگ برتر فوتبال چگونگي انتقال تيم‌ها به استان ديگر را تشريح کرد.

عزيز محمدي در مورد شرايط واگذاري انتقال تيم نفت تهران به اراک و بحث ضمانت اجرايي براي رعايت سقف قرارداد صحبت هاي زير را مطرح کرد:

* استاني که تيم‌ مي‌خواهد بايد شرايط استاندارد را داشته باشد
محمدي در مورد اينکه در نامه اي به باشگاه نفت تهران اعلام کرده انتقال اين تيم به اراک قانوني نيست، گفت: سازمان ليگ چنين نامه اي به باشگاه نفت تهران نداده و شايد فدراسيون اين نامه را داده باشد. فدراسيون فقط از سازمان ليگ استعلام گرفت و ما هم جواب اين استعلام را داديم.

وي افزود: من اکنون در مورد تيم خاصي صحبت نمي کنم اما به طور کلي مي گويم که اگر استاني مي خواهد صاحب تيم در ليگ برتر شود و يا انتقالي صورت گيرد بايد شرايط استاندارد آن را داشته باشد. قانون AFC مي گويد استاني که در ليگ برتر تيم دارد بايد داراي فرودگاه بين المللي باشد و شرايط پروازي در حد بين المللي داشته باشد. اگر هم در اين استان فرودگاه نيست بايد نزديک‌ترين فرودگاه به اين استان در فاصله 120 کيلومتري باشد.

رئيس سازمان ليگ برتر درباره مورد دوم داشتن شرايط استاندارد تصريح کرد: تيمي که مي خواهد تشکيل شود بايد هيات مديره خصوصي داشته باشد و تحت کنترل دولت نباشد. ما اکنون در ليگ برتر با برخي تيم ها که توسط استانداري اداره مي شوند مثل صباي قم و پاس همدان اين مشکل را داريم.

محمدي تاکيد کرد: سومين مسئله اين است که استان مورد نظر بايد داراي استاديوم استاندارد بين المللي باشد. در نهايت اينکه بين هيات ها و اداره کل تربيت بدني دو استان توافق صورت گرفته باشد و رضايت آنها در انتقال باشد.

* بدون کارشناسي نمي توان يک تيم را انتقال داد
عزيز محمدي در ادامه در پاسخ به اين سوال که نظر او در مورد انتقال تيم ها به استان ديگر چيست، اظهار داشت: اگر مي خواهيم تيمي را به استان ديگري انتقال دهيم بايد کارشناسي کنيم. يک استان بايد انگيزه و امکاناتش را داشته باشد.

وي تصريح کرد: نمي شود به يک استان بدون کار کارشناسي تيم تزريق کرد و سپس هيچ بازيکن و مربي از اين استان در تيم نباشد. در اراک هم تيم هاي زيادي هستند. يعني يکي از کارخانه هاي حاضر در اراک نمي تواند اين تيم ها را حمايت مالي کند؟

محمدي خاطرنشان کرد: امتياز تيم نفت تهران هنوز به اراک منتقل نشده و به سازمان ليگ چيزي رسما اعلام نشده است.
رئيس سازمان ليگ برتر در مورد سرنوشت مس سرچشمه نيز گفت: در مورد اين تيم هنوز خبر رسمي براي انتقال به استان يا تيم ديگر اعلام نشده است.

* روي قرارداد بازيکنان نظارت شديد داريم
رئيس سازمان ليگ در مورد اينکه دو باشگاه سپاهان و استقلال از سازمان ليگ براي رعايت سقف قرارداد خواستار ضمانت اجرايي شده اند، گفت: جلسه هيات رئيسه سازمان ليگ امروز برگزار مي شود و در مورد اين مسئله تصميم گيري مي کنيم اما رعايت سقف قرارداد همچنان در دستور کار است. مشغول ارزيابي راه هاي کنترل رعايت سقف قرارداد هستيم. کميته کنترل و ارزشيابي فدراسيون هم از شنبه که روز نقل و انتقالات شروع مي شود بر اين موضوع دقت نظر خواهد داشت و حتي اگر لازم باشد باشگاه و بازيکن را احضار مي کنيم. با هر باشگاهي که تخلف کند برخورد مي کنيم.

وي در مورد قرارداد 410 ميليون توماني جاسم کرار با استقلال (350 ميليون قرارداد به علاوه 60 ميليون پاداش) نيز گفت: به باشگاه اعلام کرديم تا يک پنجم قرارداد مي توانند پاداش در نظر بگيرند اما رقمي که به عنوان قرارداد و پاداش ثبت شود ديگر نبايد افزايش پيدا کند.
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ